Reumatologia   Dermatologia   Kardiologia
Diabetologia   Endokrynologia   Neurologia
Gastroenterologia   Choroby zakaźne
Programy kliniczne
P
Klinika Terapii Innowacyjnych Przychodni Ambulatorium. Nowoczesne i bezpłatne leczenie jest w zasięgu Twoich rąk!
W naszych Przychodniach Medycznych Ambulatorium prowadzimy szereg programów klinicznych.

Ze względu na bardzo wysoką cenę nowoczesnych leków biologicznych takie leczenie niestety nie jest refundowane przez NFZ.
Będąc uczestnikiem programu klinicznego masz szansę na bezpłatną opiekę medyczną i leczenie na miarę XXI wieku.

W badaniu leczenie biologiczne otrzymasz bezpłatnie.

etapy kwalifikacji
do badania:

01
Twoje zgłoszenie chęci udziału
02
Wizyta w przychodni i bezpłatna konsultacja lekarska
03
Otrzymujesz formularze zgody na udział w badaniu do domu
04
Masz możliwość zapoznawać się z dokumentem zgody w swoim miejscu zamieszkania tak długo jak sobie życzysz
05
Jeżeli czujesz taką potrzebę omów swoje plany uczestnictwa z bliskimi. Partner, rodzice, dzieci, znajomi z pewnością są zainteresowani Twoim stanem zdrowia i planami.
06
Podpisanie formularzy zgody w przychodni, po czym następują procedury tzw. wizyty przesiewowej – np. EKG, pobranie krwi.
07
Od kilku do kilkunastu dni trwa proces oceny Twoich wyników.Jeżeli ostatecznie spełniasz wszystkie kryteria zostaniesz zaproszony do udziału w kolejnych wizytach. W innym przypadku lekarz poinformuje Cię o przysługującym leczeniu alternatywnymi innych możliwych formach terapii.

Czy celem badania klinicznego jest wyleczenie mnie z choroby?

Założeniem programów klinicznych jest wprowadzenie na rynek nowych lub doskonalenie już zarejestrowanych produktów, tak by pomóc jak największej ilości chorych. Możesz poprawić swój stan zdrowia całkowicie bezpłatnie. Gwarantujemy opiekę medyczną na najwyższym poziomie oraz konsultacje lekarzy specjalistów wszystkich dziedzin medycyny.

przykładowe cele badań:

Przykład 1
Wyobraź sobie, że chorujesz na Łuszczycowe Zapalenie Stawów (ŁZS). Firma farmaceutyczna postanowiła, że na leczenie Twojej choroby chce wypróbować lek stosowany już od kilku lat na Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS), którego cena wynosi 5000 EUR za 30 tabletek i w Polsce NFZ go nikomu nie refunduje.
Po przeprowadzeniu badania okazało się, że lek okazał się skuteczny. Twoje zdrowie uległo poprawie. Dzięki badaniui Twojemu udziałowi lek zostanie zarejestrowany w nowym wskazaniu, a jego cena prawdopodobnie niebawem spadnie, gdyż będzie stosowany w leczeniu już nietylko jednej choroby.
Przykład 2
Minęło 10 lat od zarejestrowania leku na Reumatoidalne Zapalenie Stawów (RZS) i firma farmaceutyczna produkująca ten produkt utraciła wyłączne prawo do jego wytwarzania.
Konkurencyjne koncerny farmaceutyczne postanowiły rozpocząć prace nad tzw. zamiennikami. Do ich zarejestrowania i rozpoczęcia sprzedaży w aptekach potrzebne jest przeprowadzenie badania klinicznego. Jedna grupa pacjentów będzie otrzymywać w programie klinicznym oryginalny lek dostępny na rynku, a druga zamiennik leku oryginalnego.
Przykład 3
W aptekach dostępne są 2 różne dawki pewnego leku przeciwbólowego: 60mg, 90mg. Firma farmaceutyczna postanowiła sprawdzić w kilkuletnim obserwacyjnym badaniu klinicznym, czy jest zasadne dalsze produkowanie 2 różnych dawek.
Po kilku latach na podstawie obserwacji kilku tysięcy osób w badaniu klinicznym, w którym zbierano szczegółowe dane okazało się, że dawka 60mg i 90mg jest tak samo skuteczna, przy czym u osób przyjmujących dawkę zwiększoną- 90mg częściej występowały bóle jamy brzusznej i podwyższone ciśnienie tętnicze krwi. Ostatecznie dawka 90mg została wycofana z produkcji i sprzedaży. *często w badaniach klinicznych okazuje się,że zwiększanie dawek leków nie powoduje lepszych efektów terapeutycznych

odpowiedzi na często
zadawane pytania

01. Czy każdy może być uczestnikiem badania klinicznego?
Zanim otrzymasz terapię w badaniu zostaniesz poddany dokładnej nieodpłatnej diagnostyce w tak zwanym okresie przesiewowym. Tylko pacjenci spełniający kryteria włączenia zostaną zaproszeni na kolejne wizyty z wydaniem leku. Wszystkie wyniki badań wykonanych w trakcie programu klinicznego zostaną Ci udostępnione.
02. Jeżeli jestem już uczestnikiem badania klinicznegoto czy mogę zrezygnować z udziału?
Oczywiście. Na każdym etapie badania masz niezbywalne prawo rezygnacji z dalszego uczestnictwa. Nie musisz się nikomu tłumaczyć i podawać przyczyny rezygnacji. Nie poniesiesz też żadnych konsekwencji finansowych. W przychodni nikt się na Ciebie nie obrazi. Personel medyczny nadal będzie sprawował nad Tobą opiekę poza badaniem klinicznym jeżeli tylko sobie tego życzysz.
03.Jak wziąć udział w badaniu klinicznym?
Jeżeli chorujesz na chorobę przewlekłą, w której dotychczasowe metody leczenia są dla Ciebie i Twojego lekarza niezadowalające możesz spróbować, czy nie uzyskasz pomocy biorąc udział w programie klinicznym.

Zadzwoń lub wypełnij kwestionariusz kontaktowy na naszej stronie internetowej.

Skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie. W trakcie rozmowy telefonicznej zostaniesz poproszony o podanie dokładniejszych danych medycznych i ewentualnie zaproszony na bezpłatną konsultację lekarską kwalifikującą do udziału w badaniu.

formularz

    Zostaw swój numer,
    a my oddzwonimy do Ciebie